Шевченківський конкурс

Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!»

У плеяді видатних діячів української культури Тарас Шевченко займає особливе місце. Його ім’я вшановують різними мистецькими подіями. Таким щорічним заходом став Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Конкурс започатковано Указом Президента України від 22.03.2002 р. № 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості» під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» та присвячується Шевченківським дням. Положення про Конкурс затверджено спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державним комітетом України у справах сім’ї та молоді.

Метою Конкурсу стала популяризація творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, державна підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів, викладачів, керівників студій.

Конкурс проводиться в чотирьох номінаціях:

  • «Література»;
  • «Історія України і державотворення»;
  • «Образотворче мистецтво»;
  • «Декоративно-прикладне мистецтво».

Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти є координатором 4-го етапу конкурсу в номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво». На розгляд журі, до складу якого входять діячи образотворчого мистецтва, відомі народні майстри, провідні викладачі мистецьких шкіл, з усіх регіонів України кожного року надходять понад 250 робіт, з яких обираються 50 найкращих. Авторів-переможців Конкурсу можна з гордістю назвати «мистецьким майбутнім» нашої країни.

Переможці Конкурсу та їх викладачі нагороджуються дипломами, грамотами та цінними подарунками під час урочистої церемонії, яка проходить у знакових та пам’ятних місцях: на Чернечій горі в Шевченківському національному заповіднику в м. Каневі Черкаської області або в Національному музеї Тараса Шевченка у м. Києві.

Обкладинки каталогів робіт переможців конкурсу