Гранти

Гранти – це сукупність фінансових засобів, які безповоротно надаються визначеним некомерційним установам або ж фізичним особам для реалізації соціального проекту, благодійної програми, проведення наукових досліджень, навчання або ж підвищення кваліфікації та інших суспільно корисних цілей з обов’язковим етапом звітування щодо їх використання на визначені цілі. Важливою умовою реалізації грантових коштів є не лише потреба в розумінні специфіки певної проблеми, але і запропоновані варіанти її перспективного вирішення, очікувані результати та обґрунтування потреби в коштах.
Джерело

УКФ

Український культурний фонд разом із ПлатформаВелика Ідея. Big Idea і проектом “Common Space for Creative and Cultural Industries” зібрали базу операторів культурних змін із таких сфер, як архіви, архітектура, аудіовізуальні індустрії, бібліотеки, видавництва та література, візуальне мистецтво, ТБ, радіо, діджитал і інші медіа, ІТ-технології, VR/AR, культурна спадщина, мода і дизайн, музеї, музика, перформативне мистецтво, реклама та маркетинг, ремесла. База відкрита двома мовами (українською / англійською), кожен може її доповнювати собою.
Ресурс http://uaculture.org
Фейсбук UACulture

Другий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури (відео)

Український культурний фонд підготував довідник, в якому зібрав грантові програми України, Європейського союзу, єврорегіонів, грантові програми Північної Америки, а також міжнародні програми. Ознайомтесь та скористайтеся можливостями дофінансування вашого проекту!
Довідник:  Підтримка культурних проектів (PDF)

Освітній курс «Грантовий менеджмент» від УКФ 

 

Методичні рекомендації від УКФ «Основні помилки, які допускаються заявниками та грантоотримувачами під час підготовки документації для участі в конкурсах УКФ»_ 2022р. 

Грантовий сезон УКФ – 2023

Відновлення культурно-мистецької діяльності (подання заявок: 9 грудня 2022 року – 31 січня 2023 року)

 • ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти). 
 • ЛОТ 2. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності (заявником може бути виключно фізична особа, не суб’єкт господарювання ФОП/ТОВ/тощо).

Культурна спадщина (подання заявок: 16 січня – 28 лютого 2023 року):

Культура. Регіони (подання заявок: 23 лютого – 10 березня 2023 року):

 • ЛОТ 1. Локальна культура.
 • ЛОТ 2. Культура корінних народів та унікальних етнічних культур Приазов’я та Причорномор’я України.

Культура без бар’єрів (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):

 • ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю.
 • ЛОТ 2. Мистецтво без бар’єрів.
 • ЛОТ 3. Безбар’єрне суспільство.

Аудіовізуальне мистецтво (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):

 • ЛОТ 1. Телепродукт.
 • ЛОТ 2. Радіопродукт.
 • ЛОТ 3. Відеоконтент для медіаплатформ.

Ґранд-подія (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):

 • ЛОТ 1. Масштабні культурні проєкти.

Джерело

«Цьогорічні зміни у програмах були зумовлені аналітикою кількості поданих заявок на програми за попередні роки, кількості реалізованих проєктів і загальним попитом на наявні програми Фонду. З огляду на це, наприклад, у грантовому сезоні 2022 року відбулося розширення підтримки збереження та популяризації культурної спадщини. З цією метою в окрему програму було виділено напрямок «Культурна спадщина» в складі трьох програмних ЛОТ-ів, спрямованих на діджиталізацію нашої спадщини та кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини», – зазначив Владислав Берковський.

ІНШІ ГРАНТИ

КУРСИ ТА МАТЕРІАЛИ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Більше інформації: WIPO (World Intellectual Property Organization) Сайт має декілька мов. Від обраної Вами мови залежить мова курсу

Креативна Європа в Україні. Події

Протягом червня-липня Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні буде проводити серію онлайн-вебінарів по кожному оголошеному конкурсу, а також надавати безкоштовні консультації потенційним заявникам.

З розкладом заходів можна буде ознайомитись: