Гранти – це сукупність фінансових засобів, які безповоротно надаються визначеним некомерційним установам або ж фізичним особам для реалізації соціального проекту, благодійної програми, проведення наукових досліджень, навчання або ж підвищення кваліфікації та інших суспільно корисних цілей з обов’язковим етапом звітування щодо їх використання на визначені цілі. Важливою умовою реалізації грантових коштів є не лише потреба в розумінні специфіки певної проблеми, але і запропоновані варіанти її перспективного вирішення, очікувані результати та обґрунтування потреби в коштах.
Джерело
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НАПИСАННЯ
Методичні рекомендації для правильного написання проектів та отримання грантів (PDF)
ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПІД ЧАС ПОДАННЯ ГРАНТІВ
Найпоширеніші помилки грантрайтингу. Аналізує «Креативна Європа»
УКФ
Український культурний фонд разом із Платформа, Велика Ідея. Big Idea і проектом “Common Space for Creative and Cultural Industries” зібрали базу операторів культурних змін із таких сфер, як архіви, архітектура, аудіовізуальні індустрії, бібліотеки, видавництва та література, візуальне мистецтво, ТБ, радіо, діджитал і інші медіа, ІТ-технології, VR/AR, культурна спадщина, мода і дизайн, музеї, музика, перформативне мистецтво, реклама та маркетинг, ремесла. База відкрита двома мовами (українською / англійською), кожен може її доповнювати собою.
Ресурс http://uaculture.org
Фейсбук UACulture
Другий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури (відео)
Український культурний фонд підготував довідник, в якому зібрав грантові програми України, Європейського союзу, єврорегіонів, грантові програми Північної Америки, а також міжнародні програми. Ознайомтесь та скористайтеся можливостями дофінансування вашого проекту!
Довідник: Підтримка культурних проектів (PDF)
Освітній курс «Грантовий менеджмент» від УКФ 
Грантовий сезон УКФ – 2023
Відновлення культурно-мистецької діяльності (подання заявок: 9 грудня 2022 року – 31 січня 2023 року)
- ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти).
- ЛОТ 2. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності (заявником може бути виключно фізична особа, не суб’єкт господарювання ФОП/ТОВ/тощо).
Культурна спадщина (подання заявок: 16 січня – 28 лютого 2023 року):
- ЛОТ 1. Диджиталізація.
- ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини.
- ЛОТ 3. Дослідження з історико-культурної спадщини України.
Культура. Регіони (подання заявок: 23 лютого – 10 березня 2023 року):
- ЛОТ 1. Локальна культура.
- ЛОТ 2. Культура корінних народів та унікальних етнічних культур Приазов’я та Причорномор’я України.
Культура без бар’єрів (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):
- ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю.
- ЛОТ 2. Мистецтво без бар’єрів.
- ЛОТ 3. Безбар’єрне суспільство.
Аудіовізуальне мистецтво (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):
- ЛОТ 1. Телепродукт.
- ЛОТ 2. Радіопродукт.
- ЛОТ 3. Відеоконтент для медіаплатформ.
Ґранд-подія (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):
- ЛОТ 1. Масштабні культурні проєкти.
«Цьогорічні зміни у програмах були зумовлені аналітикою кількості поданих заявок на програми за попередні роки, кількості реалізованих проєктів і загальним попитом на наявні програми Фонду. З огляду на це, наприклад, у грантовому сезоні 2022 року відбулося розширення підтримки збереження та популяризації культурної спадщини. З цією метою в окрему програму було виділено напрямок «Культурна спадщина» в складі трьох програмних ЛОТ-ів, спрямованих на діджиталізацію нашої спадщини та кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини», – зазначив Владислав Берковський.
ІНШІ ГРАНТИ
- Запрошення спеціаліста із Служби старших експертів (Senior Experten Service) (Німеччина)
- Фонд принца Клауса підтримує міжкультурний обмін митців і культурних практиків. Фонд мобільності функціонує протягом року, покриваючи витрати на поїздки, тим самим сприяючи професійному зростанню митців
- Щомісячні гранти (англ./рос.)
-
Міні грант для неприбуткових організацій на проведення заходу (для м.Львів)
- Великі гранти ЄС на коопераційні культурні проєкти
КУРСИ ТА МАТЕРІАЛИ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Більше інформації: WIPO (World Intellectual Property Organization) Сайт має декілька мов. Від обраної Вами мови залежить мова курсу
Креативна Європа в Україні. Події
Протягом червня-липня Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні буде проводити серію онлайн-вебінарів по кожному оголошеному конкурсу, а також надавати безкоштовні консультації потенційним заявникам.
З розкладом заходів можна буде ознайомитись: