IV МІЖНАРОДНА УЧНІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «МИСТЕЦТВО БЕЗ МЕЖ: ШЛЯХ ДО НАУКИ»

IV МІЖНАРОДНА УЧНІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «МИСТЕЦТВО БЕЗ МЕЖ: ШЛЯХ ДО НАУКИ»

IV Міжнародна учнівська конференція
«Мистецтво без меж: шлях до науки»
(відлуння ХХХІІІ Міжнародного фестивалю
«Київ Музик Фест
 – 2022»)
під гаслом «Зупинимо війну в Україні разом!»

Авторка мистецько-освітнього проєкту – завідувачка теоретичного відділу Дитячої музичної школи № 39 Оболонського району міста Києва, викладачка-методистка Олена Садівнича.

Науковий куратор доктор мистецтвознавства, лауреат премії імені М.В. Лисенка, професор кафедри історії світової музики Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Юрій Чекан.

Місією проєкту є виховання майбутньої духовно-інтелектуальної еліти нашого суспільства крізь призму мистецтва як вагомого засобу гармонійного розвитку та самореалізації особистості.

Міжнародна учнівська конференція «Мистецтво без меж: шлях до науки» проводиться з метою розвитку критичного та креативного мислення учнів, у тому числі учнів з особливими освітніми потребами, спираючись на елементи учнівського самоврядування задля сприяння творчій соціалізації особистості; формування свідомого ставлення до навчання; підняття духовного та інтелектуального рівнів молодого покоління; налагодження творчих зв’язків з мистецько-освітніми та культурними інституціями нашої держави та інших країн для підтримки позитивного іміджу державної початкової мистецької освіти України.

Результати конференції позитивно впливатимуть на рівень освіченості та комунікації учнів, осучаснення змісту початкової мистецької освіти, встановлення певних всеукраїнських та міжнародних зв’язків у освітньо-мистецькій сфері, формування проукраїнської позиції у світі щодо використання нових дистанційних інтерактивних форм у організації освітнього процесу.

Конференція відбуватиметься
з 5 до 12 листопада 2022 року.

 

Засновники та організатори:

 • Національна спілка композиторів України;
 • Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів;
 • Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація;
 • Дитяча музична школа № 39 Оболонського району міста Києва;
 • Асоціація резидентів культури України;
 • Благодійний фонд «Рідна Оболонь».

Проєкт здійснюється за підтримки:

 • Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти;
 • Council of Europe Project «Continued support to promoting social human rights in Ukraine»;
 • Тhe International Grieg Society;
 • інтернет-журналу «Музика»;
 • The Claquers;
 • Української музичної газети;
 • UА: Українське радіо;
 • Радіо Ісландія;
 • Київського національного академічного театру оперети;
 • Національного будинку органної та камерної музики;
 • Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва (Київська опера);
 • Меморіального музею-квартири В.С. Косенка.

Цільова аудиторія: учні, в тому числі учні з особливими освітніми потребами, та їхні батьки, викладачі закладів початкової мистецької освіти, керівники та методисти методичних служб сфери мистецької освіти, представники інших освітніх закладів та установ сфери культури.

Термін подання назви теми виступу –
до 1 жовтня 2022 р.
Кінцевий термін подання заявок –
15 жовтня 2022 р.

Участь у конференції безоплатна.

Умови проведення:

Дата проведення: 5 – 6, 12 листопада 2022 року.

Формат проведення – онлайн.

Вікові категорії:

 •  І категорія – учні до 11 років включно;
 •  ІІ категорія – учні від 12 років.

Форма участі:

 •  спікер – учень, який готує доповідь, виступає з нею на одній з дискусійних панелей конференції, ставить запитання до інших спікерів дискусійної панелі;
 •  слухач – учень, який слухає виступи спікерів та ставить до них запитання через чат. Така форма участі пропонується, насамперед, закордонним учасникам;
 •  модератор – учень, який веде дискусійну панель чи обговорення, слідкує за регламентом конференції, ставить власні запитання до спікерів, а також зачитує найцікавіші питання з чату, надає слово представникам оргкомітету;
 •  ілюстратор – учень, який допомагає учню-спікеру у висвітленні теми доповіді;
 •  художник-ілюстратор – учень, який бере участь у створенні коміксів за мотивами творчих зустрічей з митцями – хедлайнерами конференції;
 • перекладач – учень, який вільно володіє певною іноземною мовою, здійснює синхронний переклад упродовж роботи конференції;
 • контент-менеджер – учень, який займається веденням соціальних мереж.

Телефони для довідок:

+38 050 758 59 07

Садівнича Олена Анатоліївна – авторка проєкту, завідувачка теоретичного відділу Дитячої музичної школи № 39 Оболонського району міста Києва, викладачка-методистка;

+38 066 952 80 80

Смольська Наталія Іванівна – методист вищої категорії кабінету моніторингу мистецької освіти Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів.

Електронна адреса для довідок:

alena.sadovnichaya@gmail.com

Назви тем доповідей учнів-спікерів

Надсилаються до 1 жовтня 2022 р. для формування попередньої програми конференції за тематичними напрямами та запрошення іноземних фахівців. Назви тем приймаються за відповідним посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLWoiGbG1Pa2mCB0-wvSZctoHzAbEs8pnxI5I3exWaaiXJAg/viewform 

Електронні заявки на участь у конференції

Приймаються до 15 жовтня 2022 р. за відповідним посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqO9E–2TbqlF-sNvMR5DIRSUTn4fZrQsVbEqfz1GHa2z8-w/viewform 

До електронної заявки (Google Forms) додаються електронна версія доповіді та відеозапис виступу учня-спікера з презентацією.

Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей. Матеріали, що не відповідають зазначеним вище вимогам та подані пізніше вказаного терміну, розглядатися не будуть.

Програму конференції буде сформовано з урахуванням результатів відбору доповідей із зазначенням учнів-спікерів, запрошених до участі в засіданнях дискусійних панелей, та викладено 17 жовтня 2022 р. на офіційних ресурсах (сайти, соціальні мережі) організаторів та партнерів.

Електронна заявка (Google Forms) для реєстрації учнів-слухачів буде відкрита з 15 жовтня 2022 р. Кожен учень-слухач може обрати одну або декілька дискусійних панелей, тематика якої/яких його цікавить.

Електронна заявка (Google Forms) для реєстрації учнів-перекладачів, приймається до 1 жовтня 2022 р. за відповідним посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3BD2kpl-lLadbc-o7f8vibFbDyjU5WJ1tnTeP-yh-sairIQ/closedform 

Електронна заявка (Google Forms) для реєстрації учнів-контент-менеджерів, приймається до 10 вересня 2022 р. за відповідним посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScSPbDVliwJHTWf32UCERRzVdMyylWOni2hqmKMeo79F4qboA/closedform 

Більш детальна інформація розміщена на інтернет-ресурсах (сайтах, у соціальних мережах) наших організаторів і партнерів:

Під час конференції також заплановано такі заходи: воркшопи, творчі майстерні, презентація та виставка художніх робіт учнів мистецьких шкіл «Україна понад усе!», творчі зустрічі з відомими митцями, інтерактивні екскурсії, круглий стіл для педагогічних працівників закладів початкової мистецької освіти тощо та представників культурних інституцій.

Учасники конференції отримають сертифікати:

 • учні – сертифікат (форма участі – спікер / слухач / модератор / ілюстратор / художник-ілюстратор / перекладач / контент-менеджер);
 • педагогічні працівники закладів початкової мистецької освіти – сертифікат про участь у заході з підвищення кваліфікації (15 годин за підготовку одного учня).