МАЙСТЕР-КЛАСИ «ТЕАТРАЛЬНО-ТЕРАПЕВТИЧНА МЕТОДИКА КЕЛЛІ ХАНТЕР»

МАЙСТЕР-КЛАСИ «ТЕАТРАЛЬНО-ТЕРАПЕВТИЧНА МЕТОДИКА КЕЛЛІ ХАНТЕР»

Шановні колеги, дорогі друзі!

Запрошуємо Вас на майстер-класи

«ТЕАТРАЛЬНО-ТЕРАПЕВТИЧНА МЕТОДИКА КЕЛЛІ ХАНТЕР»

(в рамках проєкту «Перікл для України», який реалізує на засадах інтелектуального волонтерства театр «Flute», Лондон)

Мови: українська, англійська

Форма участі у майстер-класах: дистанційна

Мета: ознайомити широку українську аудиторію (педагогів, психологів, філологів-шекспірознавців, театрознавців, акторів, режисерів, студентів, батьків дітей з ООП) з театрально-терапевтичною методикою «Метод серцебиття Хантер», автором якої є видатна британська актриса і режисерка Келлі Хантер, художній керівник лондонського театру «Flute», автор книги «Shakespeare’s Heartbeat: Drama games for children with autism».

Методика покликана допомогти дітям і дорослим, які мають труднощі в спілкуванні, познайомитись зі світом театру та завдяки його дивовижній трансформативній силі подолати комунікативні блоки, краще інтегруватись у суспільство і розвинути власний творчий потенціал. Крім того, розроблені на основі п’єси «Перікл» Шекспіра театрально-терапевтичні вправи, що використовуються в рамках цієї методики, дозволяють покращити емоційний стан дітей та дорослих, які перебували в кризових ситуаціях, спричинених воєнними діями російської федерації.

Онлайн заходи проводяться в рамках проєкту «Перікл для України» (“Pericles for Ukraine”) за таким планом:

06 жовтня о 19:30 – Вступна Zoom-зустріч з Келлі Хантер, де вона розповість про особливості застосування своєї методики та відповість на запитання.

11-15 жовтня – Онлайн-трансляції майстер-класів (орієнтовно: 1 сесія 13:00-14:30; 2 сесія – 15:00-16:30), які проходять у ситуаційному центрі «Відчинені двері для України» у м. Софія, Болгарія.

Участь безкоштовна, по закінченню заходу буде видано електронний сертифікат учасника. Детальний план майстер-класів буде надіслано після реєстрації.

Організатори: Келлі Хантер та Театр «Flute», Український шекспірівський центр, Хортицька національна академія, Софійський університет «Св. Климент Охридський», Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Ситуаційний центр «Відчинені двері для України» (Софія, Болгарія),

Контактна особа для листування:

Дергач Маргарита Альфрітівна
margaritadergach2@gmail.com

Український шекспірівський центр, Хортицька національна академія, Ситуаційний центр «Відчинені двері для України» (Софія, Болгарія) і Софійський університет «Св. Климент Охридський» запрошують всіх, хто цікавиться театротерапевтичними методиками та інклюзивними театральними виставами для дітей і дорослих, відвідати низку заходів в рамках проєкту «Перікл для України»  (“Pericles for Ukraine”), 11-15.10.22.

Проєкт ініційований видатною британською актрисою Келлі Хантер, художнім керівником лондонського театру Флейта, яка розробила і успішно апробувала унікальну театрально-терапевтичну методику «Метод серцебиття Хантер» (“Hunter Heartbeat Method”). Методика покликана допомогти молоді з аутизмом познайомитись зі світом театру та завдяки його дивовижній трансформативній силі подолати комунікативні блоки, краще інтегруватись у суспільство і розвинути власний творчий потенціал. Крім того, театрально-терапевтичні вправи, які використовуються в рамках цієї системи, дозволяють покращити стан дітей та дорослих з ПТСР.

Проєкт включає низку онлайн та оффлайн заходів. Оффлайн заходи будуть проходити у ситуаційному центрі «Відчинені двері для України» у м. Софія, Болгарія з 11 по 15 жовтня 2022. Якщо Ви хотіли б долучитись до нас онлайн, запрошуємо Вас відвідати вступну Zoom-зустріч з Келлі Хантер, де вона розповість про особливості застосування своєї методики та відповість на питання. Зустріч відбудеться у четвер, 6 жовтня о 19.30. Також запрошуємо Вас на онлайн-трансляції майстер-класів, які можна буде переглянути кожного дня з 11 по 15 жовтня. Ми будемо раді бачити батьків, психологів, спеціальних педагогів, терапевтів, театральних режисерів і акторів, вчителів та всіх зацікавлених осіб. Участь безкоштовна.

У травні 2022 Келлі Хантер та актори театру Флейта відвідали Софію вперше та провели з українською молоддю низку інклюзивних заходів, спрямованих на те, щоб підтримати молодих людей в умовах війни, вимушеного переїзду та адаптації у новому середовищі. «Перікл», геніальна п’єса Вільяма Шекспіра про долю батька, матері і дочки, які втратили, а потім знову знайшли одне одного, пройшовши через багато випробувань, дозволила режисерці та акторам розпочати розмову про трагічні події в Україні і створити для батьків і дітей затишний та комфортний простір, в якому вони мають змогу говорити про власну травму мовою театру та навчитись жити з нею, не втрачаючи надії та дивлючись у майбутнє. У жовтні 2022 театр Флейта повертається до Софії, щоб продовжити роботу з українськми родинами та представити увазі української публіки нову версію «Перікла», яка нещодавно отримала захоплені відгуки на шекспрівському театральному фестивалі у м. Крайова, Румунія.

Протягом багатьох років Келлі Хантер, членкиня Ордену Британської імперії (MBE), працювала з Королівською шекспірівською трупою (The Royal Shakespeare Company) та Королівським національним театром (The National Theatre). У 2002 році вона заснувала власну театральну трупу Touchstone Shakespeare Theatre і сфокусувала свої зусилля на роботі з дітьми, які через різні причини не мали можливості відвідувати театральні постановки. В результаті було розроблено спеціальну методику “Hunter Heartbeat Method”, яка використовує потужний потенціал мови Вільяма Шекспіра та спеціальні терапевтичні ігри для зняття комунікативних блоків у дітей з аутизмом, включаючи дітей з обмеженнями мовленнєвих можливостей. Методика викладена у книзі “Shakespeare’s Heartbeat: Drama games for children with autism” (2014). В рамках дослідницького проєкту, що виконувався в Університеті штату Огайо (США), була доведена ефективність методики: її застосування покращує комунікативні навички та навички розпізнавання емоцій у людей із розладами аутистичного спектру.

«Немає ефективнішого способу розвинути соціальні навички, сприяти інклюзії та пробудити душевні сили, ніж методологія “Hunter Heartbeat Method”. Ця програма змінила моє життя, і з того часу, як я почав її викладати, вона змінила життя сотень людей» (Бен Раанан, режисер, викладач та громадський діяч)

«Я дуже високо оцінюю роботу театру Флейта і наполегливо рекомендую їхній підхід. Це – чудовий внесок у більш всебічну, комплексну освіту людей з аутизмом, і, схоже, цей метод можна застосовувати для роботи з людьми будь-якого віку та з будь-якими здібностями, у тому числі тих, хто невербальний» (Ута Фріт DBE, провідний фахівець із психології розвитку, член Лондонського королівського товариства)