ТВОРЧО-МИСТЕЦЬКІ ВІДКРИТТЯ У МАЙСТЕРНІ МИТЦЯ

ТВОРЧО-МИСТЕЦЬКІ ВІДКРИТТЯ У МАЙСТЕРНІ МИТЦЯ

Сонячні весняні промені осяяли творчу майстерню Миколи Сергійовича Євтушенка, члена Спілки художників України. Для втілення в життя своїх мистецьких мрій у затишному творчому колі зібралися учасники з м. Києва та освітяни з Херсона, Сєвєродонецька, Костянтинівки та Миколаєва, які були вимушені переїхати поза межі рідних домівок через військові події.

Микола Євтушенко є відомим українським художником. Митець творить свій мистецький доробок у різних жанрах: живописі, графіці, ілюстрації, дизайні тощо. Він також є автором мистецьких книг та ілюстрацій до низки літературних творів. Його творчість характеризується різноманітністю стилів та технік. Митець експериментує з новими методами та матеріалами, щоб створювати оригінальні та цікаві твори.

Неординарна, творча особистість Миколи Сергійовича об’єднала освітян, які мають пристрасну любов до мистецтва та творчості, бажання вдосконалювати професійну майстерність, віднайти нові ідеї та мотиваційний ресурс для життя завдяки творчості. Усе учасники надихнулися  казково-символічною атмосферою, яка панує у майстерні художника. Усі учасники, які мали можливість писати картини в офлайн-форматі, і ті, хто долучився до дивовижної майстерки завдяки прямій трансляції (онлайн), – презентували  чудові картини, написані власноруч. Використано широкий спектр технік і жанрів. Водночас – домінували життєрадісні натюрморти. Навіть кольорова гамма картин стала підтвердження нестримної віри у ПЕРЕМОГУ, адже на палітрі домінували яскраві кольори, казкові квіти, що відбивали казкові семантичні значення та неабиякий оптимізм. Плідна творча робота сприяла формуванню мотивації на життєвий успіх, на тернистому шляху кожного учасника.

Мимоволі, з вуст зриваються рядки вірша М. Рильського:

«… В тобі, мистецтво, у малій картині,
Що більша за усей безмежний світ!
Тобі, мистецтво, у твоїй країні

*****

Я шлю поклін і дружній свій привіт.
Твої діла — вони одні нетлінні,
І ти між квітів — найясніший квіт!»

Із деякими роботами учасників можна ознайомитися за покликанням: https://padlet.com/livsalahub/padlet-q065ecxjbkav2evd.

Так, із нестримним натхненням та дитячою зацікавленістю, понад 30 учасників захопливо та креативно взаємодіяли з художником-митцем та вдосконалювали свої творчі мрії в контексті реалізації проєкту ГО «Центр освітніх ініціатив  “ТОЛОКА”» з теми «Резиденція. “ГАРМОНІЯ.РОЗВИТОК.ВЗАЄМОДІЯ”»  в межах реалізації проєкту «ZMINA 2.0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ (https://izolyatsia.org/) за фінансової підтримки ЄВРОПЕЙСЬКОГО  СОЮЗУ (https://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine_uk).

 

Фото – Ольги ПРОСІНОЇ