CRESCENDO ART FORUM – 2023

CRESCENDO ART FORUM – 2023

Запрошуємо учнів та педагогічних працівників мистецьких шкіл та ліцеїв, а також усіх зацікавлених у питаннях розвитку мистецької освіти взяти участь у CRESCENDO ART FORUM – 2023

З 8 до 17 червня 2023 року для учнів та педагогічних працівників відбудеться мистецько-освітній проєкт CRESCENDO ART FORUM – 2023.

Авторка проєкту – завідувач теоретичного відділу Дитячої музичної школи № 39 м. Києва, викладач-методист Олена Садівнича.

Науковий куратор – доктор мистецтвознавства, лауреат премії імені М. В. Лисенка, професор кафедри історії світової музики Національної музичної академії України Юрій Чекан.

Засновники та організатори: Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів, відділ культури Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Дитяча музична школа № 39 м. Києва.

Партнери: Council of Europe Project «Continued support to promoting social human rights in Ukraine»; Тhe International Grieg Society; Київський національний академічний театр оперети; Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (Київська опера); Національний будинок органної та камерної музики; Меморіальний музей-квартира В.С. Косенка; інтернет-журнал «Музика»; The Claquers; Радіо Ісландія.

Мета: розвиток критичного та креативного мислення учнів, у тому числі учнів з особливими освітніми потребами; формування свідомого ставлення до навчання; підвищення професійного рівня педагогічних працівників; налагодження творчих зв’язків з мистецько-освітніми та культурними інституціями нашої держави та інших країн. Результати CRESCENDO ART FORUM позитивно впливатимуть на рівень освіченості та комунікації учнів; актуалізацію змісту освіти в мистецьких школах і ліцеях; розширення інформації щодо новітніх методів викладання; встановлення всеукраїнських та міжнародних зв’язків в освітньо-мистецькій сфері.

Експерти: науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів (установ) освіти сфери культури різних країн.

Цільова аудиторія: учні, у тому числі учні з особливими освітніми потребами, та їхні батьки, педагогічні працівники мистецьких шкіл та ліцеїв, керівники та методисти методичних служб сфери мистецької освіти, представники інших освітніх закладів та установ сфери культури.

У межах CRESCENDO ART FORUM – 2023 відбудуться такі заходи:

 • ІІІ Міжнародна учнівська конференція «ARS LONGA» (далі – конференція);
 • ІІІ Міжнародний семінар-практикум «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід» (далі – семінар);
 • воркшопи, творчі майстерні, творчі зустрічі з відомими митцями, виставка художніх робіт учнів мистецьких шкіл, пленер за участю учнів мистецьких шкіл, інтерактивні екскурсії від партнерів, круглий стіл для педагогічних працівників мистецької сфери та представників установ культури тощо.

Кінцевий термін подачі заявок для участі в конференції та / або семінарі: 15 травня 2023 р.

Участь у заходах безоплатна.

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ:

 1. ІІІ Міжнародна учнівська конференція «ARS LONGA»

Дата проведення: 8 – 10 червня 2023 року.

Формат проведення – онлайн / офлайн:

 • онлайн – цифрова платформа «Зум»;
 • офлайн – Дитяча музична школа № 39 м. Києва (вул. Ф. Максименка, 18, Пуща Водиця, м. Київ). Кожен учасник має право вибору формату участі (вказується під час заповнення електронної заявки). Формат участі офлайн пропонується, насамперед, учасникам із м. Києва та Київської області.

Вікові категорії:

 • І категорія – учні до 11 років включно;
 • ІІ категорія – учні від 12 років.

Форма участі:

 • спікер – учень, який готує доповідь, виступає з нею на одній з дискусійних панелей конференції, відповідає на запитання модераторів / спікерів / експертів / слухачів під час обговорення доповіді, ставить запитання іншим спікерам дискусійної панелі;
 • консультант – педагогічний працівник, який здійснює підготовку учня до конференції;
 • модератор – учень, який веде дискусійну панель, слідкує за регламентом, ставить запитання спікерам, надає слово експертам та представникам оргкомітету;
 • ілюстратор – учень або педагогічний працівник, який допомагає учню-спікеру у висвітленні теми доповіді, виконує або демонструє твір / твори певного виду мистецтва;
 • художник-ілюстратор – учень, який бере участь у створенні коміксів за мотивами творчих зустрічей з митцями (хедлайнерами конференції);
 • контент-менеджер – учень, який займається веденням соціальних мереж проєкту;
 • слухач – учень, який слухає виступи спікерів та ставить запитання під час обговорення доповідей (офлайн / онлайн).

Робочі мови конференції – українська, англійська, іспанська, польська, німецька, французька, чеська. Захід відбуватиметься із синхронним перекладом. Кожен з учасників-спікерів / слухачів має право вибору зручної для себе мови з переліку робочих мов конференції: спікер – для представлення доповіді, слухач – для слухання конференції.

Конференція проводиться за тематичними напрямами у форматі дискусійних панелей. Модератори – учні, які отримали «Сертифікат модератора» за результатами ІV Міжнародної учнівської конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки» під гаслом «Зупинимо війну в Україні разом!».

Кожен спікер може виступити з 1 доповіддю. Допускається співавторство.

Регламент виступу (представлення доповіді) – до 5 хвилин з урахуванням часу на:

 • репрезентацію супроводжуючих доповідь фото- / аудіо- / відеоматеріалів (за потреби);
 • особисте виконання та / або із залученням ілюстратора авторських / народних / власних творчих доробків (повністю або фрагментів) з певного виду мистецтва (за потреби);
 • демонстрацію авторських / народних та / або власноруч підготовлених творів (повністю або фрагментів) різних видів образотворчого / декоративного /візуального / аудіовізуального мистецтва тощо (за потреби).

Обговорення (відповіді на питання) – до 5 хвилин.

Кожен учень, попередньо зареєструвавшись, може обрати одну або декілька форм участі в конференції, окрім модерування.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 1. Music made in Ukraine: постать митця, гурт, мистецько-освітній проєкт, окремий твір, жанр тощо.
 2. Класичне мистецтво: постать митця, окремий твір, жанр тощо.
 3. Сучасний мистецький простір: постать сучасного митця, гурт, мистецько-освітній проєкт, характеристика стилю або тенденції тощо.
 4. Музичні інструменти, ансамблі, оркестри: історія виникнення інструментів, ансамблів, оркестрів, характерні прийоми звуковидобування та звуковедення на різних інструментах, особливості формування різних за складом ансамблів та оркестрів тощо.
 5. Музика та суміжні види мистецтв: музика в театрі / кінематографі / анімації / рекламі, на телебаченні тощо, живопис і музика, література та музика, танець і музика, цирк і музика тощо.
 6. Фольклор: традиційні обряди, народні пісні / танці тощо, гурти, етнофестивалі тощо.
 7. Світова художня культура: минуле та сучасність, епоха, стилі, національне мистецтво тощо.
 8. Складові музичної мови: знакові системи нотного запису, історичні факти, сучасна нотація, традиційні та сучасні засоби музичної виразності тощо.
 9. Проєкти та промоції у сфері мистецтв: методи та способи промоушна, артмаркетинг, самопрезентація митця, пітчинг, проведення фестивалів, конкурсів, виставок, артфлешмобів; «творчі портрети» мистецьких установ (театри, філармонії, концертні та виставкові зали, цирки, креативні артхаби, видавництва) тощо.
 10. Світове мистецьке краєзнавство: музеї, історичні пам’ятки села / селища, району, міста, регіону, країни тощо.
 11. Знаменні дати і події в культурно-мистецькому житті України і світу: ювілейні дати відомих мистецьких подій, мистецьких колективів та закладів мистецької освіти, видатних митців.
 12. Мистецтво і війна: пов’язані з воєнною тематикою твори різних видів мистецтва, фестивальні рухи тощо.
 13. Арттерапія та рефлексія: методи і прийоми арттерапії (музикотерапії, ізотерапії, казкотерапії, кінотерапії, драматерапії, фототерапії тощо).

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ВЕРСІЇ ДОПОВІДІ:

 • зміст – відповідно до тематичного напряму;
 • мова – українська, англійська, польська, іспанська, німецька, французька, чеська;
 • обсяг – до 2 с. формату А4 (шрифт – Times New Roman, розмір – 14);
 • поля: ліве – 3 см, верхнє та нижнє – 2 см, праве – 1 см; міжрядковий інтервал – 1,5).

Граматична та стилістична редакції текстів проводяться учасниками самостійно. Спікер / спікери та його / їхній консультант несуть відповідальність за достовірність інформації.

Назви тем доповідей учнів-спікерів на ІІІ Міжнародній учнівській конференції «ARS LONGA» мають бути надіслані до 1 травня 2023 р. для складання попередньої програми конференції за тематичними напрямами та запрошення експертів.

Назви тем приймаються за відповідним посиланням:

(укр.) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2h-umyC0_o5cnWAobXm_ULAy6FN6NfaZ8sO8a1ccZaL42zg/viewform

(eng.)https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdDbr59Oe30yevbny4wfm90LALZnb7lEAep69RtPhtKc7sd4A/viewform 

Електронні заявки на участь у конференції приймаються до 15 травня 2023 р. за відповідним посиланням:

(укр.)https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScsDXIEvpi2YQ_2s64XLX53pO9sxMwoDxJj0dcm4xI4prC45A/viewform

(eng.)https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDdSCjiX40uaVg9yXTvjZDt6yq_2c_IGPrElOwiOmRJJu51w/viewform 

До електронної заявки («Гугл форми») додаються електронна версія доповіді та відеозапис виступу учня-спікера з презентацією.

Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей. Матеріали, що не відповідають зазначеним вище вимогам та подані пізніше вказаного терміну, розглядатися не будуть.

Програму конференції буде сформовано з урахуванням результатів відбору доповідей із зазначенням учнів-спікерів, запрошених до участі в засіданнях дискусійних панелей, та викладено 29 травня 2023 р. на офіційних ресурсах (сайти, соціальні мережі) організаторів і партнерів.

Електронна заявка («Гугл форми») для реєстрації учнів-слухачів буде відкрита з 20 травня. Кожен учень-слухач може обрати одну або декілька дискусійних панелей.

Електронна заявка («Гугл форми») для реєстрації учнів-контент-менеджерів, приймається до 1 травня 2023 р. за відповідним посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSev6tjS08vuAFBWYOja8Pll50x4LztzIqOeXRD1jf5ciyIOFQ/closedform 

Учасники конференції отримають сертифікати:

 • учні – сертифікат учасника конференції (форма участі – спікер / слухач / модератор / ілюстратор / художник-ілюстратор / контент-менеджер);
 • педагогічні працівники – сертифікат про участь у заході з підвищення кваліфікації (кількість годин – залежатиме від результативності показників діяльності викладача в межах проходження програми).

Програма з підвищення кваліфікації 

Учні-спікери, які під час конференції проявлять високу дослідницьку активність, за рішенням оргкомітету отримають «Сертифікат модератора» на право модерування на одній з дискусійних панелей на наступній міжнародній учнівській конференції.

Учні-спікери / модератори / контент-менеджери будуть відзначені оргкомітетом.

 1. ІІІ Міжнародний семінар-практикум «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід»

Дата проведення: 14 – 15 червня 2023 року.

Для участі в семінарі запрошуються педагогічні працівники мистецьких шкіл та ліцеїв. Під час заходу планується створення педагогічного міжкультурного простору для спілкування з питань розвитку мистецької освіти.

Виступи спікерів (представників різних країн) складаються з двох частин:

перша – загальні питання, що висвітлюють особливості системи мистецької освіти країни, яку він / вона представляє (державна та приватна форма, формальна та неформальна структура, зміст мистецької освіти, методи / методики викладання, результати освіти, підходи до самоосвіти, система професійного зростання викладачів, мистецькі конкурси для здобувачів освіти, інклюзивна мистецька освіта, дистанційні форми навчання тощо);

друга – презентація власного досвіду (проведення майстер-класу).

Мови семінару: українська, інші мови залежно від потреб заявлених учасників (з перекладом на українську).

Виступи спікерів відбуватимуться згідно з програмою семінару. Усі учасники-слухачі семінару мають можливість долучитися до дискусій онлайн.

Участь у заході підтверджується сертифікатом Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти про участь у міжнародному семінарі-практикумі як методичному заході з підвищення кваліфікації (8 годин / 0,3 кредити ЄКТС).

Програму з підвищення кваліфікації буде викладено окремо.

Участь у семінарі безоплатна.

Електронні заявки на участь у ІІІ Міжнародному семінарі-практикумі «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід» приймаються до 15 травня 2023 р. за відповідним посиланням.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdD_c8R-Iiprz5sJyJxPqjMtY2ITLrdpkpj1piW1sYExM5rOw/viewform

З програмою CRESCENDO ART FORUM – 2023 можна буде ознайомитися 29 травня 2023 р. на сайтах та сторінках у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/kmmczktnz

Офіційній сторінці конференції Crescendo Art Forum:

Телефони для довідок:

+38 066 870 77 30 Марина Бриль – директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти;

+38 066 952 80 80 Наталія Смольська – методист вищої категорії Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів;

+38 050 758 59 07 Олена Садівнича – авторка проєкту, завідувач теоретичного відділу Дитячої музичної школи № 39 м. Києва.