ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МИСТЕЦЬКІЙ ШКОЛІ

ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МИСТЕЦЬКІЙ ШКОЛІ

Інноваційні технології в мистецькій школі.
Досвід КЗ «Музична школа № 2 ім. Ю.С. Мейтуса міста Кропивницького»

У січні 2023 року виповнилося 120 років уродженцю міста Кропивницького (Єлисаветграда) – композитору Юлію Мейтусу. Він є автором 18 опер, 300 романсів на вірші Л. Українки, М. Рильського, В. Сосюри, М. Каріма, 6 симфоній, творів для симфонічного оркестру, музики до театральних вистав.

До визначної дати учнівсько-викладацький колектив Музичної школи №2 імені Ю.С. Мейтуса створив два творчих проєкта:

 

– «Творчі кольори Юлія Мейтуса»  – фільм, присвячений життю та творчості митця. Фільм складається з теоретичної (учні виступають ведучими-знатоками біографії композитора) та виконавської (представлені різні твори у виконанні учнів фортепіанного відділу різних класів) «змістовних ліній»;

– «Казковий світ Юлія Мейтуса»  – мультфільм-казка про добро і красу, глибокі почуття. Учні фортепіанного відділу виконують п’єси збірки Ю. Мейтуса «Дванадцять дитячих п’єс». П’єси об’єднані в один казковий сюжет. Сценарій, текст та його виконання підготували викладачі мистецької школи.

Фільми можуть бути використані на уроках з різних освітніх компонентів: «Бесіди про мистецтво», «Музична література», «Музичний інструмент фортепіано». Наприклад, у «Типовій навчальній програмі з навчальної дисципліни «МУЗИЧНА ЛІТЕРАТУРА» середнього (базового) підрівня початкової мистецької освіти з музичного мистецтва» ім’я Юлія Мейтуса є в модулі: 12.4. Жанри і види масової культури. Сподіваємося, що творча ініціатива мистецької школи, яка носить ім’я Юлія Сергійовича, буде схвально підтримана колегами в інших закладах мистецької освіти.

Колектив Музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса міста Кропивницького продовжує працювати над розробкою методичних матеріалів, присвячених Ю. С. Мейтусу, які будуть корисними для викладачів мистецькіх шкіл, що впроваджують новий зміст мистецької освіти.