СХВАЛЕНО ТНП СЕРЕДНЬОГО (БАЗОВОГО) ПІДРІВНЯ

СХВАЛЕНО ТНП СЕРЕДНЬОГО (БАЗОВОГО) ПІДРІВНЯ

З метою навчально-методичного забезпечення реалізації типових освітніх програм середнього (базового) підрівня початкової мистецької освіти початкового професійного спрямування пропонуємо типові навчальні програми з навчальних дисциплін «Ритміка і танець», «Музичний інструмент тромбон» та «Формотворення та робота в матеріалі», які було розроблено авторськими колективами викладачів мистецьких шкіл та схвалено науково-методичною радою Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти.

«Формотворення та робота в матеріалі»
Склад робочої групи (за техніками)
:

Вишивка
(ознайомчий, поглиблений)

Витягловська Т. В., завідувач відділу образотворчого мистецтва Заводської комунальної мистецької школи Заводської селищної ради Чортківського району Тернопільської області, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; заслужений художник України; координатор групи;

Веселовська-Девдюк Г. Л., викладач Бучацької художньої школи імені Омеляна Васильовича Ментуса (Тернопільська обл.), спеціаліст першої категорії.

Витинанка
(ознайомчий)

Пак Н. Я., викладач живопису та композиції, заступник директора Надвірнянської художньої школи (Івано-Франківська обл.), спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, координатор групи;

Бондаренко Н. Д., викладач рисунку і живопису, директор Надвірнянської художньої школи (Івано-Франківська обл.), спеціаліст вищої категорії, викладач-методист;

Елеон Н. Є., викладач рисунку, живопису та композиції Шепетівська дитяча художня школа (Хмельницька обл.), спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; член Національної спілки народних майстрів України, народний майстер;  

Маркитан О. М., завідувач методичного відділу рисунку; викладач рисунку, живопису та композиції Дитячої художньої школи (м. Миколаїв), спеціаліст вищої категорії, викладач-методист;

Марчук О. Є., викладач образотворчого мистецтва Городоцької дитячої художньої школи (Хмельницька обл.), спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; член Національної спілки народних майстрів України, народний майстер.

Ткацтво
(ознайомчий)

Ткацтво /
килимарство /
гобелен

(поглиблений)

Витягловська Т. В., викладач, завідувач відділом образотворчого мистецтва Заводської комунальної мистецької школи (Тернопільська обл.), спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; заслужений художник України, координатор групи;

Гавриш Л. С., викладач Надвірнянської художньої школи (Івано-Франківська обл.), спеціаліст другої категорії;

Лаговська О. М., викладач Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.

Кераміка
(ознайомчий)

Тихомирова Т. М., викладач малюнка, живопису, композиції Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; методист Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва; член Національної спілки художників України, координатор групи;

Димарецька О. В., викладач Харківської дитячої художньої школи № 1 імені І. Ю. Рєпіна, спеціаліст вищої категорії;

Нікітіна О. О., викладач скульптури Мистецької художньої школи №1 імені К. К. Костанді м. Одеси, старший викладач;

Ружило О. М., викладач Надвірнянської художньої школи (Івано-Франківська обл.), спеціаліст вищої категорії;

Філіпович Н. В., викладач Хмельницької дитячої музичної школа № 3, відділу образотворче мистецтво, спеціаліст першої категорії.

Виготовлення народної ляльки (ознайомчий)

Тихомирова Т. М., викладач малюнка, живопису та композиції Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; методист Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва; член Національної спілки художників України; координатор групи;

Гоманюк В. М., викладач спеціальних дисциплін, завідувач відділу «Художнє оформлення» Одеського художнього коледжу імені М. Б. Грекова, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; член Національної спілки художників України.

Валяння
(ознайомчий)

Тихомирова Т .М., викладач малюнка, живопису та композиції Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; методист Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва; член Національної спілки художників України, координатор групи;

Кудрявцева Е. А., викладач рисунку, живопису та композиції Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, старший викладач;

Нікоряк Т. І., викладач рисунку, живопису та композиції Южненської школи мистецтв (Одеська обл.), спеціаліст вищої категорії, старший викладач;

Петрова Н. М., викладач рисунку, живопису та композиції Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Вибійка
(ознайомчий)

Тихомирова Т .М., викладач малюнка, живопису, композиції Мистецької художньої школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; методист Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва; член Національної спілки художників України.

Черпаний папір
(ознайомчий)

Тихомирова Т .М., викладач малюнка, живопису та композиції Мистецької художної школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист; методист Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва, член Національної спілки художників України, координатор групи;

Кириленко А. М., викладач рисунка, живопису та композиції. Мистецької художної школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст першої категорії;

Кудрявцева Е. А., викладач рисунка, живопису та композиції Мистецької художної школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, старший викладач;

Петрова Н. М., викладач рисунка, живопису та композиції Мистецької художної школи № 1 імені К. К. Костанді м. Одеси, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

Синель
(ознайомчий)

Витягловська Т. В., викладач, завідувач відділу образотворчого мистецтва Заводської комунальної мистецької школи Заводської селищної ради Чортківського району Тернопільської області, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений художник України, координатор групи;

Веселовська-Девдюк Г. Л., викладач Бучацької художньої школи імені Омеляна Васильовича Ментуса Тернопільської області, спеціаліст першої категорії;

Корнят М. Р., викладач Заводської комунальної мистецької школи Заводської селищної ради Чортківського району Тернопільської області, спеціаліст першої категорії.

Відповідно до наказу Міністерства культури України № 352 від 23.07.2019 «Про затвердження типових освітніх програм середнього (базового) підрівня початкової мистецької освіти»  Державному науково-методичному центру змісту культурно-мистецької освіти доручено забезпечити розроблення та оприлюднення типових навчальних програм з навчальних дисциплін, які визначені освітніми компонентами в типових освітніх програмах.