ПЕДАГОГІЧНИЙ ФОРУМ «ІНКЛЮЗІЯ У ПОЧАТКОВІЙ МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ ARTS FOR HEARTS»

ПЕДАГОГІЧНИЙ ФОРУМ «ІНКЛЮЗІЯ У ПОЧАТКОВІЙ МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ ARTS FOR HEARTS»

Дата та місце проведення
27.04.2020 (понеділок) місто Київ

27 квітня з 11:00 до 17:00 у Київській дитячій школі мистецтв № 5 ім. Л. Ревуцького (вулиця Борщагівська, 14) відбудеться Педагогічний форум «Інклюзія у початковій мистецькій освіті ARTS FOR HEARTS» із залученням спікерів, громадськості, викладачів, провідних вітчизняних та іноземних фахівців у сфері інклюзивної мистецької освіти з різних областей України, керівників мистецьких шкіл.

Очікувані результати: 

  • сприяння розвитку інклюзивної мистецької освіти та забезпеченню доступності якісного навчання в мистецькій школі для дітей з особливими освітніми потребами; 
  • соціальна адаптація дітей з особливими освітніми потребами за допомогою мистецтва в інклюзивному просторі мистецької школи; 
  • збільшення кількості учнів з особливими освітніми потребами в мистецьких школах; 
  • формування позитивного ставлення до митця з інвалідністю; 
  • підготовка викладачів до реалізації принципів інклюзивної мистецької освіти.

У галузі початкової мистецької освіти запропонований проєкт буде логічним продовженням інноваційного Всеукраїнського проєкту «Педагогічний марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти в Україні “ARTS FOR HEARTS Одеса-Харків-Львів-Дніпро 2019-2020”», що був успішно реалізований. Проєкт націлено на соціальні зміни в сприйнятті людей з особливими освітніми потребами, промоцію прийнятих законів та публічних політик, розповсюдження кращих практик.

Всеукраїнський форум з питань розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти в Україні − проєкт, що спрямовано на створення комунікаційної платформи для налагодження тривалого партнерства для розвитку інклюзивної освіти і мистецтва в Україні та стане підґрунтям узагальнення та систематизації ефективного досвіду, формування викладацької-учнівської спільноти, позитивного ставлення суспільства до людей з особливими освітніми потребами. Під час форуму відбудуться панельна дискусія «Мистецька освіта без перепон», конференція «Досвід, практика, реалізація». 

Співорганізатори: 

  • Дитяча школа мистецтв № 5 ім. І. О. Дунаєвського м. Харкова, (директор Кравчук Оксана Вікторівна 067-290-87-15; oksanaukrxa@gmail.com);
  • ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти»;
  • ГО «Українська ланка Європейської асоціації викладачів-струнників» (ESTA Україна), Президент Коптєнкова Наталія;
  • Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, директор Бриль Марина Миколаївна.

Спікери: представники центральних органів управління та органів місцевого самоврядування, народні депутати, психологи, працівники інклюзивно-ресурсних центрів, викладачі закладів післядипломної освіти, викладачі-практики, запрошені викладачі − практики мистецьких шкіл для дітей з особливими освітніми потребами з-за кордону.

Учасники (200-250 осіб): викладачі-практики, викладачі, які планують навчання учнів з особливими освітніми потребами, психологи, батьки.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyqbZncsHReeeddPcnpeMgsqEGLQMvMpIeUCbdantYM8Lc5Q/viewform?usp=sf_link