ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ПОЧАТКОВОГО РІВНЯ

ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ ПОЧАТКОВОГО РІВНЯ

20 червня 2019р. у Києві відбулося перше засідання робочої групи з розроблення концепції інклюзивної мистецької освіти початкового рівня.

Концепція, яка розробляється на виконання Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, має стати документом, що визначить ключові принципи, цінності та вектор розвитку інклюзивного навчання в мистецьких школах.

Учасниками заходу, за результатом відкритої онлайн-реєстрації на сайті Мінкультури, стали представники мистецьких шкіл, культурно-мистецьких коледжів, органів місцевого самоврядування та інших інституцій з Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Харківської, Черкаської, Чернігівської областей та з міста Києва.

На засіданні обговорювалися ключові проблеми інклюзивної мистецької освіти початкового рівня та пропозиції щодо шляхів їх вирішення, які мають бути враховані в зазначеній концепції. Окремо, учасники зустрічі відзначили, що законодавчо закріплена автономія мистецьких шкіл у виборі освітньої програми, дають можливість в освітньому процесі створювати умови для здійснення навчання дітей з особливими потребами.

До початку вересня робоча група має напрацювати проект концепції.

Загалом, відповідно до Плану роботи Міністерства культури України на 2019 рік, відбудеться ще два засідання робочої групи з розроблення концепції інклюзивної мистецької освіти початкового рівня, а у листопаді заплановано представити концепцію на громадське обговорення.

Джерело 1
Джерело 2