НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ОБ’ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!»

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ОБ’ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!»

15 травня 2019 р. у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ) відбулась урочиста церемонія нагородження переможців ХVIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого Шевченківським дням. Організатори заходу: Міністерство культури України, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти.

Урочисту церемонію нагородження переможців відкрив заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, який вручив привітальну адресу від Міністра культури України Євгена Нищука. Євген Нищук побажав учасникам: «Бути активними, навчатися новому та ніколи не зупинятися на досягнутому! Нехай участь у цьому Конкурсі додасть вам впевненості у своїх силах та підсилить жагу до нових звершень на благо України». Юрій Рибачук вручив дипломи, грамоти та цінні подарунки переможцям і викладачам у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

У заході також взяв участь голова журі Конкурсу, художник-графік, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, доцент, лауреат літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького Василь Перевальський. Він розповів як в дитинстві жив на відстані 18 кілометрів від Чернечої гори, на якій поховано Тараса Шевченка та як мріяв поїхати до неї, до Тараса, а зараз доля дала йому можливість взяти участь у такому творчому заході – відзначенні переможців Шевченківського конкурсу. Василь Перевальський побажав переможцям не зупинятися на досягненнях та й надалі вдосконалювати своє мистецтво. Він вручив дипломи, грамоти та цінні подарунки переможцям і викладачам у номінації «Образотворче мистецтво».

Переможців Конкурсу вітали творчі колективи мистецьких закладів освіти. А саме:

  • ансамбль бандуристів «Nova Capella», художній керівник – Ірина Родіонова;
  • Зразковий ансамбль народного танцю «Калинонька» Дитячої школи мистецтв № 6 ім. Г. Л. Жуковського (м. Київ), художній керівник – Наталія Нога;
  • лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, студентка Київського національного університету культури і мистецтв Юля Адамчук;
  • учениця 6 класу Вікторія Шаповалова та Зразковий ансамбль народного танцю «Росток» Київської дитячої школи мистецтв № 3 (керівник – Лола Верлан).

На заході прозвучали пісні «Якби мені черевики», «Над Дніпровою сагою» на вірші Т. Г. Шевченка, створені композитором Миколою Сватком у виконанні ансамблю бандуристів «Nova Capella».

Після завершення урочистої церемонії нагородження всі присутні зібралися на колективне фото. Національний музей імені Тараса Шевченка підготував для учнів та викладачів цікаві екскурсійні програми залами музею: захоплюючий квест для малечі по життєвому шляху Тараса Шевченка, пізнавальну лекцію для учнів середнього шкільного віку та розповіді про цікаві факти з життя Шевченка-художника для викладачів.

Конкурс «Об’єднаймося ж, брати мої!» проводиться щорічно починаючи з 2003 року з метою популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка та утвердження його духовних заповідей, а також державної підтримки талановитої молоді та творчої праці викладачів. Конкурс для юних художників проводиться в декілька етапів у 2 номінаціях:

  • «Образотворче мистецтво»;
  • «Декоративно-прикладне мистецтво».

Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти висловлює подяку за організацію 3 етапу конкурсу структурним підрозділам у сфері культури обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Каталог робіт-переможців Конкурсу-2019