ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА УПРАВЛІНЦІВ З ПРЕДСТАВНИКАМИ МІНКУЛЬТУРИ

ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА УПРАВЛІНЦІВ З ПРЕДСТАВНИКАМИ МІНКУЛЬТУРИ

17 квітня 2019 року в приміщенні прес-центру Житомирської обласної державної адміністрації відбулася зустріч керівників мистецьких шкіл, коледжів та управлінців у сфері культури області з представниками Міністерства культури України з актуальних питань розвитку початкової мистецької освіти.

Зустріч відбулася за ініціативи управління культури та туризму Житомирської облдержадміністрації та за особистої участі начальника управління Тетяни Парфентієвої.

На зустрічі були обговорені питання, які найбільше турбують сьогодні працівників мистецьких шкіл: застосування нових підходів до оцінювання їх професійної діяльності під час атестації та запровадження з 1 вересня 2019 року освітніх програм.

Генеральний директор Директорату мистецької освіти Тетяна Колос наголосила, що сьогодні дуже важливі широкі комунікації між усіма зацікавленими сторонами, щоб ініціативи з підвищення якості та привабливості початкової та професійної мистецької освіти отримували  все більше прихильників і щоб інформація про ці ініціативи не викривлялася та не приховувалася від тих, кого вона найбільше стосується. Приклад Житомирської області в цьому є показовим, оскільки на сесії запитань і відповідей учасники зустрічі продемонстрували абсолютне розуміння процесів, які відбуваються сьогодні, та усвідомлення того, що зміни – це об’єктивна реальність, яку треба визнати.

Під час зустрічі було наголошено, що типові освітні програми, які готуються до затвердження і будуть презентовані на семінарі 25 квітня 2019 року, спрямовані передусім на трансформування підходів до організації навчання в мистецьких школах з дотриманням принципів дитиноцентричності та людиноцентричності, академічної автономії мистецьких шкіл, на надання широких можливостей для адаптації мистецьких шкіл в умовах децентралізації та нових запитів суспільства.

Отримали представники мистецьких шкіл і відповіді на окремі питання щодо атестації педагогічних працівників. Тетяна Колос наголосила, що нові підходи до оцінювання їхньої діяльності є передусім мотиваційними, спрямованими на справедливе і всебічне оцінювання, яке позитивно вплине на підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників залежно від їх педагогічних талантів, активності та творчого ставлення до своєї роботи.

З учасниками зустрічі також мали можливість поспілкуватися Марина Бриль, директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, яка розповіла про новації, заплановані центром у частині співпраці з закладами мистецької освіти, та Оксана Браунер, заступник директора Школи джазового та естрадного мистецтв м. Києва, співавтор нової програми з фортепіано для мистецьких шкіл, яка пояснила суть новацій у викладанні цього предмету за новою програмою.

Загальне враження від зустрічі з житомирянами дуже позитивне – є впевненість, що мистецько-освітня галузь області рухається в правильному напрямку і тримає руку на пульсі, що не може не вселяти надію на те, що початкова мистецька освіта та мистецькі школи збережуть свою актуальність і в сучасному, такому насиченому технологіями, світі.

Дякуємо організаторам та учасникам за конструктивну зустріч.

Джерело