ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЕЛЕМЕНТАРНОГО ПІДРІВНЯ ПОЧАТКОВОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЕЛЕМЕНТАРНОГО ПІДРІВНЯ ПОЧАТКОВОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ

25 квітня в місті Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Нові підходи до організації освітнього процесу в мистецьких школах», організований та проведений Директоратом мистецької освіти. Учасниками семінару стали директори та заступники директорів мистецьких шкіл з 19 областей України та міста Києва.

Під час заходу презентовано типові освітні програми елементарного підрівня початкової мистецької освіти з образотворчого (станкового та декоративного), хореографічного, циркового та музичного мистецтва (інструментальні класи, класи музичного фольклору та хорового співу), затверджені наказом Міністерства культури України від 24.04.2019 № 352.

Затвердженню типових освітніх програм передував пілотний проект, який розпочався з 1 вересня 2018 року, про результати впровадження якого інформували під час семінару його учасники, зокрема: Людмила Кочевенко, директор КПСМНЗ музична школа №2 імені Святослава Ріхтера м. Житомира, Лідія Харкавлюк, директор Чемеровецької дитячої музичної школи (Хмельницька область), Олександра Хоруженко, заступник директора комунального закладу “Маріупольська спеціалізована музична школа” (Донецька область), Ігор Нич, директор Трускавецької дитячої школи мистецтв ім. Р.Савицького (Львівська область).

Тетяна Колос, генеральний директор Директорату мистецької освіти, детальніше приділила увагу презентації змісту типових освітніх програм, які є стандартом початкової мистецької освіти. Зокрема, стосовно вимог закону щодо освітніх програм, трансформації навчальних планів, нормативних результатів та освітніх компонентів, мінімального обсягу навантаження на здобувачів освіти тощо. Презентації супроводжувалися роз’ясненнями щодо застосування обсягу навчального навантаження на практиці, наприклад розрахунок годин інваріантного та варіативного складників типової освітньої програми. Родзинкою заходу стала презентація мотиваційного анімаційного відеоролику «Новий зміст освіти – нові можливості», доступний за посиланням, в якому висвітлено ключові переваги застосування нового змісту початкової мистецької освіти та впровадження його в мистецьких школах.

З метою розуміння цілісного бачення освітнього процесу за новим змістом освіти, були також презентовані моделі типових освітніх програм базового (середнього) підрівня, які будуть затверджені найближчим часом. Корисною для практичного застосування стала презентація «Розроблення навчальних планів на основі освітніх програм», в якій окреслено механізм застосування освітньої програми, в тому числі в залежності від віку вступників, а також приклади розробки навчального плану та робочого навчального плану на основі освітньої програми тощо.

Семінар проходив під гаслом «Тренд сьогодення – мати вибір», адже нові типові освітні програми дають можливість кожному закладу мистецької освіти обрати свій вектор розвитку, варіювати складові освітньої програми та виконувати стандарт початкової мистецької освіти, з урахуванням особливостей закладу та учасників освітнього процесу.

Матеріали семінару доступні за посиланням  

Типові освітні програми елементарного підрівня початкової мистецької освіти можна знайти тут  

Джерело