КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ АКТИВНОСТІ – ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МІЖ ТВОРЧОЮ СПІЛЬНОЮ ОСВІТЯН

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ АКТИВНОСТІ – ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МІЖ ТВОРЧОЮ СПІЛЬНОЮ ОСВІТЯН

Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти інформаційно, мистецько-ресурсно та практико орієнтовано підтримує та популяризує проєкт ГО «Центр освітніх ініціатив  “ТОЛОКА”» з теми «Резиденція. “ГАРМОНІЯ.РОЗВИТОК.ВЗАЄМОДІЯ”» в межах реалізації проєкту «ZMINA 2.0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ (https://izolyatsia.org/) за фінансової підтримки ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (https://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine_uk).

У контексті реалізації Проєкту підвищення кваліфікації педагогічних працівників і митців продукується через призму імплементації широкого спектру активностей, передбачених програмою курсу з теми «Мотиваційні аспекти у навчанні та творчості: реалії ХХІ ст. До навчання приєдналися понад 200 слухачів і слухачок, 120 серед них є педагогічними працівниками мистецьких шкіл та коледжів. Практико орієнтовані активності проводитимуться впродовж двох місяців (квітень – травень 2023 року) у замішаному форматі.

У квітні слухачі та слухачки опановують текстовий, візуальний та аудіальний / аудіовізуальний контент першого модуля (30 год.). Він передбачає висвітлення навчальної, мистецької та освітньо-мотиваційної тематики у контексті чотирьох тематичних блоків. Зокрема, під час реалізації тематичного блоку курсу з теми «Творчо-практичні вектори: «фарватер» мистецької освіти» проведено дві майстерки:

  • «Духові перлини народної творчості» (спікер – Максим Бережнюк, асистент кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв; український музикант-віртуоз; виконавець на народних духових інструментах (зокрема – на традиційних); співзасновник гуртів: «The Doox», «Kyiv Ethno trio», «BALAMUTY» та «Veseli vujky»; учасник гурту стародавньої музики «Хорея Козацька», соліст Академічного ансамблю української музики «Дніпро»).
  • «Пісні-ігри як універсальний інструмент розвитку дитини» (спікер – Анастасія Комлікова, генеральна директорка Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», викладачка-методист Академії танцю ім. С. Лифаря; кандидатка мистецтвознавства).

Слухачів і слухачок Курсу захопили неймовірні репрезентаційні таланти спікерів. А саме: їхня неабияка майстерність, артистичність, харизма, толерантність, професіоналізм, віртуозність і повага до споконвічних українських традицій.

Цікаві та змістовні виступи, у поєднанні з елементами української автентичної культури, сприяли підвищенню вмотивованості «НА УСПІХ» у всіх учасників / учасниць заходу. Важливим стало те, що колеги та коліжанки знайшли нових друзів-однодумців, із якими планують продовжити комунікувати у своїй подальшій діяльності. Сподіваємося, що проведений захід буде сприяти мотивованому продукуванню життєвих ресурсів в практику для всіх учасників.

Бажаємо учасникам / учасницям подальшого успішного навчання, неймовірних, нестримних творчих злетів і мистецького запалу!

Фотограф – В.Гарькавенко