НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН ПЛАТФОРМА
16 травня 2022 року викладачі та керівники закладів мистецької освіти всіх рівнів долучились до роботи науково-практичної онлайн платформи «Мистецька освіта «WАR – POST»: історії, реалії, перспективи».
Громадська організація «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» –організатор заходу – на обговорення винесла актуальні питання сьогодення:
- Ретроспектива мистецької освіти під час війни та повоєнні часи: досвід ХХ ст.
- Освітня діяльність в умовах воєнного стану: теперішній час.
- Концепт мистецької освіти у парадигмі майбутнього.
Директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти М. М. Бриль привітала учасників онлайн платформи, зазначивши важливу роль закладів мистецьких шкіл у воєнний та повоєнний часи не лише як освітніх закладів, а й як майданчиків для підвищення психологічної життєстійкості в складних умовах лиха.
Доповідачі представили наукові виступи на різну тематику, а також практичні «кейси» мистецьких шкіл, які сьогодні забезпечують освітній процес в складних умовах:
Тетяна Каблова (м. Київ) «Мистецька освіта у воєнний та повоєнний часи: занепад чи відродження?».
Тамара Самоварова (м. Харків) «Самоосвіта викладача: необхідність продиктована часом».
Лілія Шевчук-Назар (м. Львів) «Вітаїзм як світоглядний оптативний модус українського мистецтва: ретроспективи, виклики сучасності та перспективи».
Роксоляна Гавалюк (м. Львів) «Шляхи реорганізації української фахової музичної освіти Галичини в період німецької окупації».
Оксана Кравчук (м. Харків) «Аналіз ресурсів педагогічного колективу мистецької школи та здатність в умовах воєнних дій реалізовувати освітню діяльність».
Лариса Столярова (м. Миколаїв) «Форми і напрямки роботи мистецької школи в умовах воєнного стану. Проблеми, реалії, перспективи».
У планах організаторів – продовження роботи платформи та забезпечення комунікації викладачів мистецької спільноти освітян.