VI ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ. ВІД ТРАДИЦІЙ ДО ІННОВАЦІЙ»

VI ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ. ВІД ТРАДИЦІЙ ДО ІННОВАЦІЙ»

24-26 вересня 2020 року у м. Херсон відбулася VI Всеукраїнська (з міжнародною участю) науково-практична конференція «Розвиток творчої компетентності учнів мистецьких шкіл. Від традицій до інновацій», започаткована у 2011 році за ініціативи навчально-естетичного комплексу «Художня школа».

Захід проводився з метою підвищення кваліфікації та обміну досвідом викладачів мистецьких шкіл. Партнерами конференції виступили:

  • Управління культури Херсонської міської ради;
  • Інститут публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв;
  • Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти;
  • Херсонська академія неперервної освіти.

В конференції взяли участь 197 педагогів з 83 навчальних закладів із 19 областей України. Особливістю цьогорічної конференції були різні форми участі викладачів – очна та дистанційна. Для дистанційних учасників, а їх було понад 70, було організовано онлайн-трансляцію доповідей, з матеріалами конференції вони також зможуть ознайомитися на сайті херсонського навчально-естетичного комплексу «Художня школа». 97 педагогів опублікували свої статті у збірнику матеріалів конференції.

Доповіді, з якими виступили науковці та викладачі-практики, підняли на поверхню проблеми та актуальні питання педагогіки та психології сучасної художньої освіти, розвитку творчої компетентності учнів, методики викладання образотворчих дисциплін, питання дистанційного навчання, намітили шляхи їх вирішення. Викладачі Дитячої художньої школи Херсонської міської ради Ю.Сліпіч та Н.Задняпрянна презентували серію (з шести книг) навчальних посібників для учнів мистецьких шкіл з авторського інтегрованого курсу «Бесіди з мистецтва» (з малюванням та іноземною мовою)».

На майстер-класах учасники отримали нові навички у різних видах, жанрах чи техніках образотворчого мистецтва. Серед найцікавіших учасники відзначили майстер-класи «Херсонський кавун» від викладача-методиста херсонського Дизайн-ліцею С. Білецької, «Інтерактивний натюрморт» від викладача КПСМНЗ Харківської Дитячої художньої школи  №1 ім. І. Ю. Рєпіна Т. Масьоми та «Творча інтерпретація пейзажу за пленерними нарисами» від І. Лисенко  викладача-методиста Школи мистецтв при «Ніжинському коледжі культури і мистецтв ім. М. Заньковецької». Цікавими виявилися і майстер-класи від дистанційних учасників, які були надіслані у відеоформаті. Це «Петриківський розпис. Техніка розпису рогозиною» від старшого викладача Криворізької міської художньої школи №2, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України С. Червякової, а також «Використання народної техніки «Вибійка тканини» на уроках з композиції при вивченні поняття «орнамент» викладача-методиста Криворізької міської музичної школа № 11 Н. Онищенко.

 Також в рамках конференції відбулося відкриття І Всеукраїнської виставки робіт учнів мистецьких шкіл «Малюють діти України», темою якої цього року є «Творчий натюрморт». На виставку надіслали роботи своїх учнів усі учасники конференції, тому вона показала розмаїття підходів до вивчення натюрморту у різних регіонах України. Започатковано «подорож» цієї виставки виставковими майданчиками України, найближчим часом вона відкриється у м. Енергодар.

Учасники конференції:

Волинська область

Луганська область

Херсонська область

Дніпропетровська область

Миколаївська область

Хмельницька область

Донецька область

Одеська область

Черкаська область

Житомирська область

Полтавська область

Чернівецька область

Запорізька область

Сумська область

Чернігівська область

Київська область

Тернопільська область

Болгарія

Кіровоградська область

Харківська область

Туреччина