ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ МАРАФОН. ОДЕСА-2019

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ МАРАФОН. ОДЕСА-2019

30 жовтня 2019р. в Одеському інклюзивної-ресурсному центрі № 1 відкрився Всеукраїнський педагогічний марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти «ARTS FOR HEARTS: Одеса-Харків-Львів-2019».

У ньому взяли участь представники шкіл естетичного розвитку з різних областей: Одеської, Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Львівської та Кіровоградської.

«Наша мета популяризація художньої освіти, спрямованого на реалізацію освітніх програм, співпраця з органами самоврядування і захист прав дитини на освіту» – сказала ведуча марафону, директор ДМШ № 5 ім. Дунаєвського м.Харкова Оксана Кравчук. – «Одеса підтримала нашу ідею, надавши умови для проведення нашого марафону».

Директор державного науково-методичного центру культурно-мистецької освіти Марина Бриль закликала учасників марафону до обміну досвідом і практиками, які можуть бути відображені на сайті та у збірнику Всеукраїнської науково-практичної конференції «ІНКЛЮЗІЯ В МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, ПРАКТИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ».

Педагоги розповіли про свої напрацювання, успіхи в роботі з дітьми та вплив художнього освіту на розвиток дитини.

Директор одеського інклюзивного ресурсного центру № 1 Вікторія Пастерначенко провела екскурсію по центру, який має сучасне обладнання для розвитку дитини.

«За півроку роботи нашого центру, до нас звернулося понад 400 осіб», – розповіла Вікторія. – «Ми визначаємо яка освітня програма потрібна дитині, а також стимулюємо до розвитку дітей з інвалідністю. Завдяки ентузіазму та згуртованості нашої команди, ми почали також роботу з батьками, яким потрібна психологічна і моральна підтримка».

31 жовтня 2019р. Всеукраїнський педагогічний марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти продовжив роботу в Центральній міській бібліотеці ім. І. Франка.

Директор департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова вітала учасників марафону, які зібралися з усієї України і запропонувала проводити такі зустрічі щорічно. 

«Дуже важливо, що ми мали можливість спілкування, обміну досвідом, бачити, що зроблено в містах України і впроваджувати в свою роботу», – зазначила Тетяна Юріївна. – «Педагоги Одеси домоглися значних результатів в інклюзивну навчанні. Займаючись творчістю з нашими викладачами, діти з особливими потребами реалізують свої таланти. Ми пишаємося нашими переможцями різних конкурсів, де вони показують свою майстерність. У відкритому доступі для них спеціальні майданчики естетичного виховання. Ми відкрили в місті 3D об’єкти одеських пам’яток, які забезпечені шрифтом Брайля. У бюджеті держави закладені кошти для відвідування дітьми міст України. У нас же створені умови для людей з особливими потребами, розроблені спеціальні екскурсії, культурологічні маршрути для інвалідів-візочників. І ми з радістю поділимося досвідом роботи і візьмемо до уваги напрацювання колег інших міст».

Виставку, присвячену інклюзивної розвитку представила дріктор ЦБС для дорослих м. Одеси Наталія Кликова.

Про роботу з дітьми одеських інтернатів розповіла директор ДМШ № 8 Неля Фомицька, повідомивши, що найкраще діти розкриваються в колективі. І педагоги школи мають великий досвід в навчанні таких діток мистецтву. Юні таланти виступають на фестивалі «Фонтанська весна», на який Неля Фомицька запросила учасників педагогічного марафону.

Викладачі шкіл естетичного виховання Одеси поділилися своїми напрацюваннями в художньому вихованні дітей.

Учні шкіл показали свою майстерність музичними виступами.

Педагогічний марафон продовжить свою роботу у м. Харків (20-21.11.2019) та у м. Львів (06-07.12.2019).