ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІДКРИТИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧИХ ТА ЮНАЦЬКИХ КОЛЕКТИВІВ «КАЗКИ УКРАЇНИ»

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІДКРИТИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧИХ ТА ЮНАЦЬКИХ КОЛЕКТИВІВ «КАЗКИ УКРАЇНИ»

Дата та місце проведення: 05-07 червня 2020 року, Бердянськ.

Дедлайн подачі заявок – 10 квітня 2020 року.

Організатор: громадська організація «ФОРУМ-АРТ».

Казка – глибинна основа світогляду людини, своєрідна філософська доктрина для всіх поколінь. Відроджувати й розвивати її в дитячій творчості – це розвивати найкращі риси національного характеру і головні загальнолюдські принципи в поколінні, яке будуватиме культуру і суспільство України в майбутньому.

Взяти участь у фестивалі «Казки України» – це показати свою майстерність новим глядачам і почути серйозний фаховий розбір вистав, поспілкуватися з однодумцями-театралами з усієї України і дізнатися щось нове на майстер-класах, наповнитися позитивом розважальних програм і відпочити на березі лагідного Азовського моря.

Фестиваль триватиме три дні – з 5 до 7 червня. Планується, що основу програми складуть вистави дванадцяти дитячих і юнацьких театральних колективів, у тому числі – колективів, у яких беруть участь діти з інвалідністю, та майстерні від членів журі. Точна кількість відібраних учасників, програма фестивалю і склад журі будуть оголошені до 1 травня.

УМОВИ УЧАСТІ

 1. Третій Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України» відбуватиметься в Бердянську з 05 до 07 червня 2020 року.
 2. До участі запрошуються дитячі та юнацькі театральні колективи, в тому числі – театри ляльок, сімейні театри і театри одного актора, учасниками яких є діти у віці до 18 років.
 3. Допускається участь у фестивалі молодіжних театральних колективів поза програмою.
 4. Допускається участь у дитячих і юнацьких виставах учасників старших 18 років, якщо таких учасників не більше, ніж 25% акторського складу і вони задіяні не в головних ролях.
 5. В основі запропонованих вистав повинні бути українські народні казки, авторські казки українських письменників; авторські казки українських письменників на світові сюжети, а також народні чи авторські казки іноземних авторів у перекладі українською мовою українським автором-перекладачем.
 6. Мова вистав – українська. Вистави іноземною мовою або мовою національних меншин супроводжуються перекладом державною мовою. Переклад надає сторона учасника. Потреба в технічному забезпеченні перекладу має бути указана в заявці.
 7. Переклад заходів фестивалю для учасників з вадами слуху, зору тощо забезпечує сторона учасника. Перекладач входить до групи осіб, що супроводжують учасників.
 8. Тривалість вистав – до 40 хв. Інша тривалість допускається в окремих випадках за погодженням з оргкомітетом. Не допускається показ уривків, фрагментів, окремих номерів тощо. Учасник фестивалю має представляти виставу – цілісний завершений сценічний твір.
 9. Не допускається застосування фонограми «плюс».
 10. Заявка на участь у фестивалі надсилається не пізніше ніж за 45 календарних днів до початку фестивалю.
 11. Заявку необхідно надіслати на електронну адресу kazky.ukrayiny@gmail.com з поміткою «Заявка».
 12. Заявка на участь у фестивалі повинна містити такі дані:

– Анкета-заявка (форма додається);

– Повний відеозапис вистави, здійснений однією камерою без застосування монтажу планів; допускається відеозапис на смартфон.

 1. Оргкомітет здійснює відбір учасників фестивалю на основі заявок.
 2. Перелік відібраних учасників фестивалю оприлюднюється на сторінці ГО «ФОРУМ-АРТ» у мережі «Фейсбук» https://www.facebook.com/ForumArt.zp/ не пізніше, ніж за 30 днів до початку фестивалю. Учасникам буде надіслано запрошення на фестиваль електронною поштою на адресу, указану в заявці.
 3. Відібрані учасники підтверджують свою участь протягом п`яти робочих днів і надсилають електронною поштою такі дані:

– Скан-копія або якісна фотографія повного списку учасників колективу (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження), завіреного підписом уповноваженої особи та печаткою (за наявності) сторони, що відряджає. Друкований формат списку необхідно надати організаторам під час реєстрації;

– Скан-копія або якісна фотографія переліку керівників колективів та осіб, що супроводжують групу (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, посада або функція особи в цій групі). Друкований формат списку необхідно надати організаторам під час реєстрації;

– Електронний список розселення, у разі якщо є необхідність спільного розміщення дітей з вадами здоров’я та осіб, що їх супроводжують;

– Електронний список осіб, які мають потреби в дієті (алергія на певні види продуктів, цукровий діабет тощо);

– Електронний список осіб, що у зв’язку зі станом здоров’я мають потребу в певному типі поведінки та/або спілкування (потреба в жестовій мові, потреба в стримуванні емоцій тощо) – це дозволить звести до мінімуму некомфортні чи стресові ситуації;

– Програмка вистави у форматі Word із дійовими особами (постановча група, персонаж, ім’я та прізвище виконавця), анотація вистави; роздруковані програмки у кількості 10 шт. необхідно надати організаторам під час реєстрації;

– 3-5 якісних фотографій вистави для розміщення в буклеті фестивалю.

 • Організаційний внесок від кожного члена колективу150 грн. Увага! Діти з інвалідністю, діти учасників АТО/ООС та діти, позбавлені батьківської опіки, організаційний внесок НЕ СПЛАЧУЮТЬ. Просимо указувати завчасно, скільки таких учасників у колективі.
 • Проїзд, проживання і харчування коштом сторони, що відряджує.
 • Проживання з людини – 150 грн. на добу
 • 3-х разове харчування – 200 грн. на добу

 

Просимо звернути особливу увагу на участь у фестивалі дітей з вадами здоров’я: щоб уникнути непорозумінь та некомфортних ситуацій, будь ласка, зазначайте в листі з заявкою, які саме побутові та психологічні умови необхідні таким учасникам!

НОМІНАЦІЇ ФЕСТИВАЛЮ

 1. Кількість і точне формулювання номінацій можуть змінюватися у залежності від специфіки показаних вистав. Необхідні зміни пропонує журі і затверджує Оргкомітет.

 2. За потреби номінації можуть бути визначені в умовних вікових категоріях: «діти», «підлітки», «юнацтво». Категорії не передбачають чітких вікових меж і залежать від особливостей колективу та індивідуальності членів колективу.

 3. Основні критерії відбору переможців у номінаціях:

– Стилістична цілісність вистави;
– Цілісність художнього образу;
– Оригінальність сценічного вирішення;
– Культура сценічної поведінки;
– Виконавська майстерність і артистизм;
– Емоційний вплив і змістове навантаження образу;
– Невимушеність сценічної поведінки;
– Відсутність фонограми «плюс».

 1. Основні номінації:

– Найкраща драматична вистава
– Найкраща музична вистава
– Найкраща лялькова вистава
– Найкраща режисура
– Найкраща хореографія
– Найкраща сценографія
– Найкраще музичне оформлення
– Найкраща жіноча роль
– Найкраща чоловіча роль
– Найкраща жіноча роль другого плану
– Найкраща чоловіча роль другого плану
– Найкращий дует
– Найкраща епізодична роль
– Найкращий акторський ансамбль
– Найкраща драматургія (оригінальна п’єса, створена членами колективу або для цього колективу)
– Найкраща адаптація літературного твору для виконання дитячим / юнацьким колективом
– Найкраще прочитання теми
– Відкриття фестивалю
– Відкрита номінація

 

Довідки за тел.: 050 754-51-02 (Світлана), 
e-mail: kazky.ukrayiny@gmail.com
м. Бердянськ, Фестиваль «Казки України»