ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ З УПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В МИСТЕЦЬКИХ ШКОЛАХ

ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ З УПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В МИСТЕЦЬКИХ ШКОЛАХ

09 вересня 2019 року в Колонній залі Київської міської ради відбулася підсумкова конференція пілотного проекту з упровадження освітніх програм в мистецьких школах, до якої долучилися культурно-освітні управлінці з різних областей та зі столиці, керівники та педагоги мистецьких шкіл з 14 областей України та з міста Київ, соціальні партнери Директорату мистецької освіти.

Ключова мета заходу – підведення підсумків пілотного навчального року та окреслення найближчих перспектив розвитку сучасної мистецької школи.

В рамках роботи виступили гості конференції: Перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Ірина Констанкевич; Директор Українського центру культурних досліджень, Ірина Френкель; Координатор роботи секції з питань освіти Асоціації міст України, Людмила Мозгова; Директор з розвитку всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад, Ігор Абрам’юк, а також голови громадських організацій – Наталія Коптєнкова, голова громадської організації викладачів-струнників ЕСТА Україна та Богдан Ховзун, голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти».

У своїх інформаційних промовах доповідачі підкреслювали необхідність та своєчасність тих трансформацій, які відбуваються в початковій мистецькій освіті та висловлювали підтримку в подальшій їх імплементації. Саме завдяки тісній співпраці між усіма ланками: держава=громада=школа, є можливість створити найбільш конкурентну європейську сучасну мистецьку школу із збереженням її вітчизняної унікальності в найближчій перспективі.

Результатами роботи за пілотний навчальний рік ділилися керівники мистецьких шкіл: Олена Пред, директор Перещепинської школи мистецтв; Олексій Кулєшов, директор Школи мистецтв міста Слов’янська; Оксана Браунер, заступник директора Школи джазового та естрадного мистецтв; Оксана Поліщук, директор Криворізької міської художньої школи №3; Микола Кутняхов, директор Київської дитячої школи мистецтв №6 імені Г. Жуковського; Олександра Гумен, заступник директору Київської дитячої школи мистецтв №5 імені Л.Ревуцького; Лідія Харкавлюк, директор Чемеровецької дитячої музичної школи; Ігор Нич, директор Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Р. Савицького.
Ключові тенденції, які були відзначені пілотними школами за результатом впровадження освітніх програм у школах:
• Новий розподіл часу за освітніми компонентами дозволив охопити більшу кількість дітей та реалізувати індивідуальні освітні траєкторії.
• Освітні програми були реалізовані в повному обсязі без залучення додаткових коштів з бюджету.
• Діти і батьки повністю задоволені навчанням і вмотивовані.
• Відрахування учнів пілотного проекту практично не було (окремі поодинокі випадки були пов’язані зі зміною учнями місця проживання).
• Підвищився показник відвідуваності учнями занять.
• Новий зміст початкової мистецької освіти елементарного підрівня освіти апробований та отримав позитивну оцінку.
• Вербальне оцінювання визнане ефективним та мотивуючим для учнів.
• Схвалено модель освітньої програми «Образотворче мистецтво: станкове та декоративне».
• Викладачі та дирекція школи отримали автономію та педагогічну свободу.
• Активізувався інтелектуальний ресурс викладачів, залучених до пілотного проекту.
• Для учнів та їх батьків з’явилися нові можливості з вибору навчальних дисциплін.
• Зросла кількість дітей, які виявили бажання навчатися в пілотних школах у поточному навчальному році.
• Змінилося ставлення усіх учасників до освітнього процесу, прийшло усвідомлення пов’язаності, потрібності, обов’язковості усіх освітніх компонентів.
• Упровадження змін згуртували колектив, створили передумови для кращої співпраці, дали розуміння колективу, що він впливає на процеси.
В рамках програми конференції розробники типових навчальних програм, прогресивні відділи та управління культури міст, об’єднаних територіальних громад та областей, а також школи пілотники були нагороджені подякам, дипломами та відзнаками Міністерства культури України та Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти.
За результатом роботи прийнято та направлено Звернення учасників підсумкової конференції пілотного проекту з упровадження освітніх програм в мистецьких школах «Крок у майбутнє» до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо підтримки реформи початкової мистецької освіти.
Також, учасники підсумкової конференції мали унікальну нагоду насолодитися мотиваційною творчою вітальнею, музичні твори якої виконували:

  • «Святограй», народний оркестр викладачів Київської дитячої школи мистецтв № 6 імені Г. Жуковського.
  • Візнюк Василь, заслужений діяч мистецтв України, директор Київської дитячої школи мистецтв № 5 імені Л. Ревуцького.
  • Богдан Ховзун, голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти».
  • Ольга Жмуріна, фіналістка телевізійного шоу Х-Фактор 9 , фронтвумен легендарної группи Square Universe Band, фіналистка проекту Голос Країни 2014, виконавиця ролі Есмеральди в Notre-Dame de Paris Le Concert в Україні, випускниця і викладач Школи джазового та естрадного мистецтв.

Джерело